
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 0 Hz |
| Test Frequency | 2.15 GHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Number of Channels | 6 |
| Operating Supply Current | 55 mA |
| Gain | 23 dB |
| Noise Figure | 3.9 dB |
| P1dB | 0 dBm |
| Max Frequency | 2.2 GHz |
| Nominal Supply Current | 14.3 mA |
| Schedule B | 8542330000 |
| Operating Frequency | 0 Hz to 2.2 GHz |
| RF Type | General Purpose |
Stock: 268
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.22741 | $2.27410 |
| 50 | $0.21780 | $10.89000 |
| 100 | $0.20860 | $20.86000 |
| 500 | $0.15902 | $79.51000 |
| 1000 | $0.14448 | $144.48000 |
| 3000 | $0.12653 | $379.59000 |
| 5000 | $0.11285 | $564.25000 |
